Projekt ERASMUS+

grafikajpg [512x152]

Rezultaty

2022-2023 Projekt Erasmus+”Divirced family syndrome in student”

z partnerami z Grecji i Turcji

Nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w mobilności do Turcji w ramach unijnego projektu Erasmus + gdzie zapoznali się z systemem szkolnictwa krajów partnerskich tj. Turcji oraz Grecji.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, który ukazał się w lokalnej prasie.

Gazeta Olsztyńska

W latach 2020-2022 w naszej szkole realizowany będzie projekt ERASMUS+

„Z ekologią na co dzień”.
Projekt związany jest z:

• ochroną środowiska i klimatu,
        • kształtowaniem postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska,
        • dostrzeganiem zagrożeń wynikających z nadmiernej eksploatacji środowiska,
        • uświadomieniem konieczności ochrony środowiska,
        • otwartością na drugiego człowieka i jego potrzeby

Nasz projekt skierowany jest głównie do uczniów w wieku od 10 do 14 lat, ale podejmowane działania będą prowadzone dla całej społeczności szkolnej.
Będziemy współpracować ze szkołą podstawową z Macedonii. Podczas działań projektowych odbędą się dwa wyjazdy naszych uczniów
do Macedonii i jedna wizyta dzieci z Macedonii w Polsce. Będzie to sposobność do integracji międzynarodowych zespołów, swobodnego komunikowania się
uczniów w języku obcym i wzbogacenia wiedzy międzykulturowej.

Wybraliśmy kilka dziedzin, które we współczesnym świecie, mają istotny wpływ na życie ludzi. Są to:

• segregowanie śmieci,
        • energia odnawialna,
        • oszczędzanie i czystość wody,
        • zanieczyszczenie powietrza,
        • odpowiedzialna produkcja i konsumpcja,
        • zagrożone gatunki w skutek zanieczyszczeń,
        • recykling

Wszystkie działania projektowe będą prowadzone metodami aktywnymi rozwijającymi kreatywność:

• warsztaty,
        • praca w grupach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii (telefonów, komputerów, aplikacji i programów)
        • maszyn do szycia,
        • praca w terenie,
        • spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodniczych,
        • wycieczki

Projekt ma pomóc uczniom zrozumieć, że my, ludzie – już od najmłodszych lat, musimy wspólnie, świadomie i mądrze korzystać z walorów przyrody, dbać o nią na co dzień bez względu na miejsce zamieszkania, aby razem tworzyć lepszą przyszłość.

Zapraszamy do udziału w projekcie wszystkich uczniów oraz rodziców.
Najbardziej aktywni uczniowie zostaną wytypowani na wyjazdy do Macedonii.

Zapraszamy do śledzenia naszych działań w zakładce Projekt ERASMUS+

Obejrzyj nasz film